SU MEILE GAMTAI

Šiemet Bartninkų Jono Basanavičiaus skyriaus pradinių klasių mokiniai Pasaulinę Žemės dieną paminėjo ypatingai – su meile ir dideliu noru pažinti gamtą iš arčiau. Kartu su savo mokytojomis ir bibliotekininke mokiniai įgyvendino gamtinį projektą „Su meile gamtai“, kuriame artimiau susipažino su mūsų plunksnuotais kaimynais – paukščiais, bet taip pat dėmesio skyrė ir kitiems gamtos gyventojams. Visi pradinių klasių mokiniai pasiskirstė veiklas ir kibo į darbus, kad turėtų kuo pasidžiaugti baigiamajame projekto renginyje. Atsakingiausias darbas atiteko 3 ir 4 klasės mokiniams, kurie parengė informacinį stendą apie pagrindinius Lietuvoje gyvenančius paukščius, kurį 2 klasės mokiniai papildė ranka parašytais eilėraščiais apie gamtą ir jiems skirtomis pačių pieštomis iliustracijomis. Informacinis stendas prieinamas visai mokyklos bendruomenei, nes eksponuojamas mokyklos foje. Kovo 21 d. visi pradinių klasių mokiniai susibūrė į baigiamąjį projekto renginį, kuriame pristatė savo kovo mėnesio veiklas. Priešmokyklinio ugdymo grupė ir 1 klasės mokiniai padainavo projekto metu išmoktą „Vabaliukų dainą apie lietų“, 2 klasės mokiniai deklamavo savo jau iliustruotus ir perrašytus eilėraščius, taip pat su dūdelėmis atliko muzikinį kūrinį „Ežiuko valsas“ ir padainavo dainą „Katinėlis“, o 3 ir 4 klasės mokiniai pristatė pačių parengtas pateiktis apie paukščius. Renginio pabaigoje visi atsipalaidavo ir pašoko seną gerą „Ančiukų šokį“. Po renginio, dalinantis mintimis ir patirtimis apie šį projektą, nuspręsta, kad tai tikrai ne pirmas ir paskutinis bendras pradinių klasių projektas skirtas gamtai, nes ši veikla suteikė ne tik galimybę artimiau susipažinti su gamtos gyventojais, bet taip pat išlaisvino vaizduotę, lavino dailųjį rašymą, pagilino kompiuterinio raštingumo žinias ir nugalėjo net scenos baimę, nes renginio vedėjai, 2 klasės mokinei Kornelijai, tai pirmas kartas, kuris buvo tikrai sėkmingas, nes jos ir visų projekto dalyvių širdyse degė meilė gamtai.

« 5 »

Bibliotekininkė Dovilė Marcinkevičiūtė