Gražiškių gimnazijos bendruomenė aktyviai įgyvendina gamtosauginį veiksmų planą

Gražiškių gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvauja gamtosaugos ir tvarumo veiklose, numatytose gimnazijos gamtosauginiame veiksmų plane. Su planu mokiniai, mokytojai ir visa bendruomenė gali susipažinti III aukšto koridoriuje esančiame informaciniame Gamtosauginiame stende bei gimnazijos interneto svetainėje.

Šiais mokslo metais didelė bendruomenės dalis įsitraukė į įvairias aplinkosaugines, pažintines ir sveikatinimo veiklas. Mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose, inkilų kėlimo akcijose Vištyčio regioniniame parke bei Jono Basanavičiaus tėviškėje Ožkabaliuose, gėlių sodinimo ir „Tvarumo“ akcijose, Gamtos savaitės renginiuose bei pasaulinėms aplinkosaugos iniciatyvoms skirtose veiklose.

Bendruomenę subūrė sveikatingumo žygis „Aktyvi šeima – laiminga šeima“, skatinęs aktyvų laisvalaikį ir bendrystę. Gegužės 27 dieną gimnazijoje paminėta Pasaulinė nerūkymo diena. Užsiėmimų metu mokiniai dalyvavo prasmingose veiklose, kurios padėjo geriau suprasti rūkymo žalą ir sveikos gyvensenos svarbą.

Gimnazijos mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo tarptautinės GLOBE programos veiklose, plėtodami gamtamokslinio tyrinėjimo gebėjimus. Didelio susidomėjimo sulaukė gamtos pamoka–susitikimas su žinomu fotografu, ornitologu, rašytoju ir televizijos laidų vedėju Mariumi Čepuliu.

Puoselėdama pilietiškumo ir bendruomeniškumo vertybes, gimnazija dalyvavo mainų iniciatyvoje „Padovanok vyšnią Jonui Basanavičiui“. Taip pat buvo organizuota renginių savaitė, skirta Pasaulinei Žemės dienai, pavadinta „Kai klausimai tampa atradimais“. Tokiu pat pavadinimu pavadinta ir konferencija, kur mokiniai pristatė savo tyrimus, stebėjimus ir kūrybinius darbus. Pasaulinei Žemės dienai buvo skirtas ir respublikinis 7-8 klasių Matematikos ir gamtos mokslų konkursas „Gamtos valdovai-2026“. Išsiaiškinus, kad gimnazijoje vis dar reikia susitelkti ties rūšiavimo kultūra, gamtosauginio komiteto nariai pasiūlė mintį, kad mokiniai noriai įsitrauktų į atliekų rūšiavimą, sukurti personažą „superherojų“. Sukūrė ženkliuką ir plakatą skatinantį atsakingai tvarkyti atliekas, taupyti ir rūšiuoti, Šios savaitės metu vyko įvairios edukacinės veiklos, skatinančios domėtis gamta ir aplinkosauga.

Gamtos savaitės metu 4b klasės mokiniai susipažino su Lietuvos raudonoji knyga, dalyvavo netradicinėje pamokoje apie medžioklės ypatumus. Gimnazijos bendruomenė taip pat įsitraukė į Globalines veiksmo dienas, skirtas aplinkosauginiam sąmoningumui ugdyti.

Mokiniai savo kūrybiškumą atskleidė dalyvaudami respublikiniame piešinių konkurse „Apie ką paukščiai šneka?“, respublikiniame 5–12 klasių mokinių tapybos darbų konkurse „Rudens natiurmortas 2025“ bei dailės projekte „Gėlių vizija“, kuriame dalyvavo 5–8 klasių ir I–II gimnazijos klasių mokiniai.

Džiaugiamės aktyviu mokinių, mokytojų, tėvų ir socialinių partnerių įsitraukimu į gamtosaugines veiklas. Tokios iniciatyvos ugdo atsakingą požiūrį į aplinką, stiprina bendruomeniškumą ir skatina kurti tvaresnę ateitį.

Janina Vasaitienė, biologijos mokytoja

Gamtosauginės veiklos koordinatorė