STEAM centre gimnazistai tyrinėjo mikroorganizmų pasaulį

Gražią rugsėjo 20 dieną, penktadienį, Gražiškių gimnazijos ir Gražiškių gimnazijos Bartninkų Jono Basanavičiaus skyriaus 9-12 klasių moksleiviai tyrinėjo mikroorganizmų pasaulį Marijampolės STEAM centre. Renginį, „Mikroorganizmai aplink mus“, skirtą paminėti Tarptautinę mikroorganizmų dieną, inicijavo Lietuvos mikrobiologų draugija.

Šis renginys buvo viena iš svarbių XXI mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“, vykstančio nuo 2004 metų, dalių.

STEAM centre mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti Gamtamokslinėje laboratorijoje parengtoje praktinėje veikloje „Kaip pamatyti tai kas nematoma?“, kurios metu patys ruošė bakterijų fiksuotus preparatus, juos dažė, stebėjo mikroskopu ir analizavo mikroorganizmų morfologiją. Kūrybiškumo ir medijų laboratorijoje vyko praktinis užsiėmimas „Išjudink mikropasaulį“, kur mokiniai su programos „Krita“ pagalba kūrė mikroorganizmų animacijas.

Informaciją paruošė biologijos mokytoja J. Vasaitienė